Każda osoba wsiadająca na konia powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo. Podstawowym czynnikiem mogącym zminimalizować skutki upadku jest odpowiedni strój, a przede wszystkim kask. Czym powinien charakteryzować się kask jeździecki? Sprawdź nasze rady!

Kask jeździecki czy toczek?

W sklepach z akcesoriami dedykowanymi sportowcom uprawiającym jazdę konną znajdziemy dwa typy nakryć głowy: toczki i kaski. Znacznie bardziej niż dekoracyjny, wykonany zazwyczaj z włókna szklanego toczek sprawdzi się solidny, regulowany kask.

Kask jeździecki powinien łączyć w sobie niewielką wagę z bezwzględną trwałością. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji wysokiej klasy kasków jest poliwęglan. Nowoczesne kaski są skonstruowane w taki sposób, aby przejmować na siebie całą siłę wstrząsu podczas upadku. W efekcie kask może pęknąć, jednak czaszka pozostaje nienaruszona.

Komfort i higienę jazdy znacząco poprawiają systemy wentylacji oraz gąbczaste, wymienne wkłady amortyzujące wstrząsy i wchłaniające pot. Dzięki pokrętłom  regulacyjnym możesz dopasowywać obwód kasku do swojej budowy anatomicznej. Pamiętaj o tym, że dobry kask musi spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. 

Inwestycja w bezpieczeństwo

Faktem jest, że kupno wysokiej klasy, nowego kasku jeździeckiego jest niemałym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że to właśnie ten element stroju odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas jazdy. Kupując używany kask lub korzystając z modeli udostępnianych w wypożyczalni, narażasz się na ryzyko poważnych uszkodzeń, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

https://bestiae.pl/rozwoj-przedsiebiorstwa/ https://034548.org/troska-o-konia/ https://africanclub25society.com/sprzet-jezdziecki-w-co-nalezy-zainwestowac/