W ostatnich czasach można zauważyć, że powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można trenować jazdę konną. Jest to jeden z ulubionych sportów, który może dla wielu osób stać się prawdziwą pasją. Jednym z elementów, jaki jest potrzebny do jazdy, są oficerki jeździeckie.

Dobre oficerki jeździeckie

Oficerki jeździeckie to długie buty, które sięgają prawie do kolana. Każdy jeździec w sposób indywidualny powinien dobierać taki rodzaj obuwia dla siebie, aby odczuwać wygodę i komfort podczas jazdy. Uwaga! Drodzy Rodzice, jeżeli Wasze dziecko będzie potrzebowało oficerek, to należy zawsze zabierać je ze sobą na przymiarkę. Oficerki jeździeckie powinny zostać wykonane ze skóry, dzięki czemu będą zapewniały lepszą przyczepność i prezencję. Na rynku dostępne są także oficerki wykonane z tworzywa sztucznego. Mówi się, że są to tańsze zamienniki, które nieco łatwiej się konserwuje, ale nie zapewniają one takiej przyczepności.

Stabilne buty 

Tak, rozmiar swojego buta każdy jest w stanie określić. Przy czym, jeżeli wybieramy oficerki jeździeckie, to mamy taką możliwość, aby ten rozmiar nieco zawyżyć. Może niekoniecznie o trzy lub cztery rozmiary. Dopuszcza się rozmiar nawet o dwa większy niż na co dzień. Ważniejszy jest bowiem w takim przypadku rozmiar łydki. Wszystkie osoby, które na co dzień mają do czynienia z jazdą konną doskonale wiedzą, że zawsze trzeba znać rozmiar łydki, aby buty zawsze w odpowiedni sposób trzymały się w jednym miejscu. W wielu sklepach pomagają osobiście dobrać takie buty.