Jakość to jeden z priorytetów, który powinien przyświecać każdemu przedsiębiorcy. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że zdobędzie się grono zadowolonych klientów. Takich, którzy będą zdecydowani dokonać inwestycji – bez względu na to czy konkurencja ma lepszą ofertą cenowo. Dowodem jakości nie tylko są pozytywne opinie innych klientów. Pod uwagę bierze się także certyfikat ISO 9001.

Cena za ISO 9001

Pomimo tego, że wiele osób namawia na audyt ISO 9001 i na wszystko to co jest z tym związane to należy liczyć się z poniesieniem pewnych kosztów. Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć, ile kosztuje certyfikat ISO 9001. Uzależnione jest to przynajmniej od kilku czynników. Mianowicie mowa tutaj o takich rzeczach, jak:

  • zakres działalności firmy,
  • ilość zatrudnianych pracowników,
  • ilość i lokalizacja wszystkich oddziałów (jeżeli jest ich więcej niż jedna),
  • rodzaj pracy, która musi zostać wykonana, aby międzynarodowe normy mogły zostać wprowadzone do codziennej rutyny danego przedsiębiorstwa,
  • koszty audytów, jakie przeprowadzone będą w roku wydania danego certyfikatu, jak również w latach kolejnych.

Za współpracę z takimi firmami, jak chociażby DJB doradztwo, należy zapłacić od kilku tysięcy złotych w górę. Koszt ten może nieco przerażać. Nie oznacza to jednak faktu rezygnacji z tego postępowania. Tym bardziej, że nie do końca chodzi tu o zyski, ale ciągłe ulepszanie swojego procesu działania na każdym kroku.

Zalety ISO 9001

To jeden z tych aspektów, który jest w stanie sprawić, że firma zdecyduje się na audyt ISO 9001 oraz jego dalsze konsekwencje. Wśród zalet płynących z tego całego procesu można wymienić:

  • zmiana wizerunku na bardziej prestiżowy – tym bardziej, że wszystko będzie miało podwaliny w międzynarodowym certyfikacie.
  • podniesienie konkurencyjności firmy – pozwoli to na zdobycie nie tylko przewagi rynkowej, ale także na większe szanse jeżeli chodzi o dotacje jakie dedykowane są dla przedsiębiorstw z różnych sektorów.
  • powtarzalna wysoka jakość towarów oraz usług – oferta będzie bardziej stabilna, rzetelna, spełniająca obowiązujące normy prawne.
  • ład organizacyjny w firmie – dopasowanie poszczególnych procedur, które będą obowiązywać na każdym szczeblu. Począwszy od tych najwyższych po osoby na samym początku drabiny kariery zawodowej.
  • sprawniejsze zarządzanie firmą – na co pozwoli lepszy przepływ informacji. Firma wciąż będzie mogła szkolić się w swoich codziennych działaniach. 
zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej