Niechirurgiczne metody liftingu stają się coraz bardziej popularne. Nie wymagają zbyt wielu wyrzeczeń w przeciwieństwie z zabiegami chirurgicznymi, które wiążą się z długą rekonwalescencją. Lifting bez skalpela wykonuje się w seriach. Na efekty trzeba często czekać przez kilka tygodni, ale są one naturalne i mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. Z jakich zabiegów liftingujących warto skorzystać?

Lifting bez skalpela – jak to możliwe?

Zabiegi liftingujące na twarz, z których można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej, np. w Klinice La Perla Kraków opierają się przede wszystkim na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Głównym mechanizmem, który zostaje uruchomiony, jest wzmożona produkcja kolagenu w skórze. Jest to białko, które stanowi główny składnik skóry i odpowiada za jej prawidłową strukturę i napięcie. Dzięki odnowie kolagenu w skórze może ona w dużym stopniu odzyskać swoje młodzieńcze właściwości.

Niechirurgiczne metody liftingu twarzy

Termolifting

Zabieg ten stanowi połączenie działania podczerwieni i peelingu wodnego. Urządzenie powoduje podgrzanie głębokich warstw skóry i podrażnienie włókien kolagenowych, czego efektem jest ich radykalne obkurczenie. Na skutek termoliftingu fibroblasty zaczynają produkować więcej kolagenu. Efektem jest zagęszczenie i napięcie skóry twarzy, poprawienie i uwydatnienie jej konturu.

Lifting ultradźwiękowy

Prawdziwym hitem w niechirurgicznym odmładzaniu twarzy jest technologia HIFU. Działa ona na skórę falą ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości, która nie uszkadza naskórka, ale dociera bezpośrednio do głębokich warstw tkanki. Efektem jest wyraźny lifting skóry i poprawa owalu twarzy. Już po jednym zabiegu skóra staje się jędrna i odmłodzona. Lifting HIFU działa też na komórki tłuszczowe, dzięki czemu umożliwia redukcję drugiego podbródka.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Lifting bez skalpela, który działa poprzez intensywną stymulację kolagenu w skórze. Oddziałuje na skórę dwoma mechanizmami: iniekcją oraz falami radiowymi. Skóra nakłuwana jest mikroigłami, emitującymi energię radiową. Połączenie to przyczynia się do silnej stymulacji procesów naprawczych w skórze i pozwala na osiągnięcie wyraźnego efektu liftingu twarzy.

Wampirzy lifting

Jest to zabieg, który maksymalnie wykorzystuje potencjał regeneracyjny organizmu. Kluczowym elementem tej procedury jest osocze bogatopłytkowe, pochodzące z własnej krwi Pacjenta. Sam przebieg wampirzego liftingu przypomina mezoterapię igłową. Osocze boatopłytkowe przyspiesza gojenie się skór oraz pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu. Zabieg widocznie wzmacnia kondycję skóry i redukuje zmarszczki, a pierwsze efekty widać już po tygodniu od zastosowania.

Nici liftingujące

Lifting nićmi to najszybszy, spośród wymienionych zabiegów, sposób na podniesienie wiotkiej skóry i poprawienie owalu twarzy. Efekty widoczne są niemal od razu po wyjściu z gabinetu. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkich, rozpuszczalnych nici pod skórę drogą iniekcji. Rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat, ponieważ nawet po wchłonięciu się nici, skóra w miejscach ich aplikacji pozostaje bardziej napięta.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej, gdzie można wykonać skuteczny lifting bez skalpela? Odwiedź Find Beauty Expert.

zobacz https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ zobacz