Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – pozwala on na rozruch organizmu z samego rana, pobudzenie. Lekarze są zdania, że pomijanie śniadania czy też zjadanie niskiej wartości produktów rano może znacząco przełożyć się zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie.

Śniadania białkowo-tłuszczowe – duża dawka energii z rana!

Śniadanie dla osoby dorosłej powinno być obfite i kaloryczne, by dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę „paliwa” do działania. Najlepszym rozwiązaniem okazują się być śniadania białkowo-tłuszczowe, w których składzie znajdziemy np. jajka. Niebanalnym sposobem na smaczne i wartościowe śniadanie są kanapki z wędzonym łososiem oraz jajkiem sadzonym. Kanapkę taką warto oprószyć kiełkami lub też rukolą, by nadać daniu bardziej wyrazistego smaku. Uzupełnieniem dla kanapek może być też połówka awokado, która dostarczy do organizmu wartościowych kwasów tłuszczowych oraz naturalnego białka. W czasie zimy warto też sięgać po śniadania na ciepło – rewelacyjnym rozwiązaniem okażą się jaglanki oraz owsianki z dodatkiem świeżych owoców czy też owoców liofilizowanych.

Proste i smaczne śniadania dla dzieci

Jak przygotować szybkie i proste śniadanie dla dzieci, które zjedzą ze smakiem? Doskonałym pomysłem jest przepis na placuszki bananowe, który nie wymaga wiele czasu przygotowania. Słodkie banany sprawiają, że nie ma potrzeby dodawania do ciasta dodatkowego cukru, a niebywały aromat  powstaje poprzez dodanie do ciasta odrobiny cynamonu. Placuszki tworzone są na bazie naturalnego jogurtu, który bez wątpienia znajdziemy w każdej lodówce. Placuszki na śniadanie to uniwersalny pomysł – banany można zastąpić borówkami, malinami, truskawkami. Świetnym pomysłem jest też wykorzystanie syropu klonowego, który nada placuszkom wyjątkowego smaku. Zamiast cukru placuszki mogą być również polane syropem z agawy.