Zadaszenie ogrodowe jest produktem, który gości w coraz większej ilości domów. Właściwie, to należałoby powiedzieć, że przy domach, ponieważ jest to konstrukcja, która poprzez swoje przeznaczenie, dedykowana jest na świeże powietrze.

Stelaż na zadaszenie ogrodowe

Decydując się na zakup stałego zadaszenia (wiele ofert znaleźć można m.in. na gardenspace.sk/zastresenie-terasy) warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak materiał z jakiego stelaż jest wykonany. Do wyboru jest metal oraz konstrukcja aluminiowa. Pierwsza opcja doskonale harmonizuje się z ogrodami urządzonymi w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. Chłodna prostota aluminium jest idealna, jeżeli chodzi o minimalizm ogrodów nowoczesnych. Nie można zapomnieć o tym, że obydwie propozycje mają ogrom zalet, a także wad, które wymagać będą od inwestora wykonywania systematycznych prac konserwujących.

Pokrycie dachowe

Kolejna ważna kwestia – pokrycie dachowe. Do wyboru jest kilka materiałów, które to mogą utrudniać podjęcie finalnej decyzji. Otóż na liście dostępnych produktów znaleźć można:

  • zadaszenie z poliwęglanu,
  • zadaszenie z materiału,
  • zadaszenie ze szkła,
  • zadaszenie z blachodachówki, 
  • zadaszenie z dachówki,
  • zadaszenie w formie pergoli.

Nie można ukrywać, że ważną kwestią dla wielu osób, będzie ostateczna cena. A ta jest różnorodna. Warto również uwzględnić to, aby pokrycie dachowe zostało dopasowane stylistycznie do konstrukcji stelaża, jak również do elewacji budynku. Tak aby całość mogła stworzyć jednolitą stylizację na świeżym powietrzu.