Wymiana stolarki okiennej w mieszkaniu to spore wyzwanie – warto jednak podjąć ten trud. Nowe okna z montażem przyczynią się przede wszystkim do lepszego izolowania mieszkania przed chłodem, ale również do poprawy estetyki elewacji budynku.

Demontaż okien – o czym trzeba pamiętać?

Przygotowując się do wymiany okien, przede wszystkim należy pamiętać, jak ważny jest delikatny demontaż starej stolarki okiennej. Zdecydowana większość osób wybija okna i ramy z muru, co może powodować uszkodzenia w elewacji i konieczność ich naprawiania – to generuje kolejne koszty. Jak prawidłowo usuwać stare okna? Z pewnością warto pozostawić ten temat profesjonalistom – metodycznie i stopniowo usuną oni stare oszklenie i ramy, nie uszkadzając jednocześnie struktury muru. Kolejnym krokiem jest osadzenie nowych okien – okna z montażem są usługą najczęściej oferowaną i atrakcyjną cenowo. Jak wygląda proces zmiany okien? Pierwszym krokiem jest ocena stanu elewacji i muru i ewentualne uzupełnienie wszelkich ubytków. Taka praca pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której po montażu okien okazuje się, że mur jest źle zabezpieczony termicznie. Ważne jest również to, aby okna były osadzone równo – w przeciwnym razie ucierpi estetyka budynku. Chcąc, by okna były zamontowane w sposób profesjonalny, nie wahajmy się zatrudnić profesjonalistów!

Źle osadzone okna z montażem – efekty

Wilgoć, wychłodzenie pomieszczenia oraz pojawiający się grzyb na ścianach to najczęściej efekty nieprawidłowego montażu okien. Zła izolacja czy też krzywe wstawienie stolarki okiennej skutkuje wpadaniem chłodu do wnętrza. Sytuacja taka wymaga naprawy – najczęściej konieczna jest praca z kamerą termowizyjną, która pozwoli dokładnie określić miejsce nieszczelności. W ten sposób możliwe stanie się uzupełnienie uszczelnienia. W przeciwnym razie czekają nas wyższe opłaty za ogrzewanie i walka z wilgocią.