Liczba Polaków pracujących za granicą sięga kilku milionów. To przeważnie kraje Europy zachodniej, np. Niemcy i Austria. Mają oni szansę na uzyskanie większego wynagrodzenia i zapewnienie lepszego komfortu życia swojej rodzinie. Głównymi zajęciami, jakich podejmują się nasi rodacy, dotyczą opieki nad osobami starszymi, pracą na budowie lub w fabryce czy przy zbiorze warzyw i owoców. Pracodawcy zapewniają, często razem z agencjami pracy, godne warunki do mieszkania i przebywania w tych krajach. A jak wygląda procedura późniejszego rozliczenia z urzędem skarbowym?
Praca w Niemczech i rozliczenie podatku z Finanzamt
Niemcy to główny kierunek emigracji Polaków. Nie tylko ze względu na rozwiniętą politykę socjalną. Głównym powodem jest wyższe wynagrodzenie. Legalnie pracujący pracownicy mają odprowadzane składki na rzecz podatku dochodowego przez pracodawcę. To umożliwia im o ubieganie się o zwrot nadpłaconej kwoty. W tym celu składana jest roczna deklaracja podatkowa. Nawet w 6 tygodni może ona znaleźć się na koncie, a średnia kwota zwrotu to 1200 euro. Na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/ znajdziesz pełen opis i całą procedurę rozliczenia podatku z Niemiec.
Jak rozliczyć się z podatku w Austrii?
Doradcy z biura podatkowego Holandia.org mają kompetencje i doświadczenie, które pomogą Ci w szybkim i bezproblemowym wypełnieniu zeznania podatkowego. Wystarczy, że skompletujesz wszystkie potrzebne dokumenty, m.in. kartę podatkową Lohnzettel, czyli formalnego potwierdzenia wysokości wynagrodzenia otrzymywanego od pracodawcy. Czas graniczny na złożenie deklaracji przypada na dzień 30 kwietnia bieżącego roku. Obowiązek rozliczenia dotyczy osób zameldowanych w Austrii, posiadających status rezydenta, mających roczny dochód przekraczający 12 tys. euro lub tych, co otrzymali wezwanie listowne od urzędu skarbowego. Chcesz wiedzieć więcej odnośnie zwrotu podatku z Austrii? Wejdź na na Holandia.org.