Można zaobserwować, że paznokcie akrylowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie wszystkie panie jeszcze przekonały się do wspomnianego rozwiązania.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – na czym dokładnie polega?

W najprostszym możliwym ujęciu omawiana metoda polega na przedłużeniu naturalnej płytki paznokcia za pomocą utwardzonego akrylu. Jest on połączeniem jego sproszkowanej wersji ze specjalnym liquidem.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że polimer, który powstał z połączenia wspomnianych wcześniej substancji twardnieje w temperaturze otoczenia. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej zdają sobie sprawę, że technika akrylowa pozwala nadać paznokciom pożądany kształt. Możliwe jest także ich perfekcyjne wymodelowanie.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najbardziej istotne atuty

Warto wiedzieć, że paznokcie akrylowe są cenione przez kobiety zarówno ze względu na ogromną wytrzymałość, jak i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Rekomendowane są przede wszystkim paniom posiadającym łamliwe i delikatne paznokcie. Godny uwagi jest również fakt, że inne popularne metody przedłużania paznokci zupełnie nie zdadzą egzaminu w przypadku przedstawicielek płci pięknej, które mają tendencję do bardzo tłustej płytki.

Paznokcie akrylowe będą świetnym rozwiązaniem dla pań leczących się hormonalnie. Omawiana metoda będzie sprzyjała zapuszczaniu naturalnej płytki paznokcia, która może swobodnie rosnąć pod warstwą akrylu. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że akryl będzie hamował praktycznie wszystkie niedoskonałości, do których trzeba zaliczyć ewentualne ślady po obgryzaniu.

W jaki sposób możliwe jest zdjęcie paznokci akrylowych?

Należy mieć świadomość, że akryl należy usunąć przy pomocy acetonu. Rekomendowane jest wlanie wspomnianego produktu do naczynia, a następnie moczenie paznokci przez pół godziny. Warto sprawdzać co 10 minut, czy przypadkiem akryl nie będzie odchodził. Rekomendowane jest w tym celu używanie drewnianych patyczków.

W momencie, gdy akryl zostanie już ściągnięty, warto oczyścić paznokcie, a także wyrównać je przy pomocy specjalnego bloku. Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną przy wyborze produktów przeznaczonych do metody akrylowej zdobienia paznokci. Zdecydowanie lepszym parametrem będzie stosunek jakości do wspomnianej ceny. Rekomendowane jest tylko zaopatrywanie się w produkty znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów. Można mieć wtedy całkowita pewność, co do bardzo wysokiej jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.