Depilacja laserowa to zabieg, który z pewnością posiada ogromną ilość zalet, jednak znajdą się również wady. Do tych pierwszych należy przede wszystkim zaoszczędzenie czasu w przyszłości, którego w dzisiejszych czasach jest coraz mniej. Dzieje się to za sprawą faktu, że depilacja laserowa jest permanentna. Dodatkowo chroni ona skórę w przyszłości przed podrażnieniami spowodowanymi golarkami czy kremami. Na końcu – daje oczywiście pewność siebie i wygodę w każdej sytuacji! Do wad należy przede wszystkim dość duża cena oraz konieczność powtórzenia zabiegu nawet do 9 razy.

 

 

Działanie i ogólne informacje

Głównym bohaterem jest oczywiście dobrej jakości laser. Na rynku istnieje wiele rodzajów laserów, które są mniej lub bardziej przystosowane do poszczególnych rodzajów włosów. Emitują one wiązkę światła natrafiającą na skórę. Osoba przeprowadzająca zabieg kilkukrotnie przesuwa laserem po danej partii ciała, aby wywołać pożądany efekt. Jest nim rozgrzanie barwnika skóry – melaniny obecnej również we włosach nadając im kolor. Więcej melaniny = intensywniejsza barwa włosów. Dzięki temu wysoka temperatura niszczy cebulki włosowe, które już nigdy się nie zregenerują, a więc nie wyprodukują nowych włosów! Właśnie dlatego osoby o ciemniejszych włosach mają ,,fory” i łatwiej jest im uzyskać satysfakcjonujący efekt mniejszą ilością zabiegów.

 

Zobacz również: https://depilacja.pl/

 

Jeżeli chodzi o miejsce depilacji to nie ma sztywnych ram. Jednak oczywiście niektóre miejsca są chętniej depilowane. Do najbardziej szlagierowych należą oczywiście okolice bikini, pachy czy nogi. Jednak depilacja laserowa również może pomóc kobietom borykającym się z problemem gęsto wyrastających włosów z okolicy twarzy, co jest dla nich bardzo nieestetyczne. Depilacja laserem może pomóc im odzyskać pewność siebie i uchronić przed ciągłym wyrywaniem uporczywych włosków.

 

Sieć salonów – opinie

Krążą opinie, że jednymi z najlepszych salonów są sieci. Jest coś w tym; posiadają najnowocześniejszy sprzęt i rozbudowane możliwości. Jedną z takich sieci jest depilacja.pl, której salony są już rozpowszechnione po całej Polsce.