Ogród jest przestrzenią sprzyjającą wartościowemu odpoczynkowi w otoczeniu żywej natury. Opalanie się na leżaku ustawionym na zalanym słońcem tarasie, pogaduszki z przyjaciółką przy kawie serwowanej w altanie, rodzinne obiady jedzone na świeżym powietrzu są esencją lata. Aby każdy ciepły dzień był okazją do wartościowego odpoczynku, warto uzupełnić zewnętrzne otoczenie domu o wygodne i solidne meble. Wszystkim osobom ceniącym sobie bliski kontakt z naturą prezentujemy meble z rattanu – hit nadchodzącego lata. 

Stylowe meble rattanowe – powiew egzotyki

Meble rattanowe urzekają swoją naturalnością. Plecione z egzotycznych pędów pni palm rotangowych meble i dodatki tworzą z bujną zielenią harmonijną całość. Projekty mebli rattanowych nawiązują do stylu kolonialnego kojarzącego się z wielkimi zamorskimi wyprawami. Styl kolonialny wszedł już do kanonu. Połączenie elegancji z elementami charakterystycznymi dla kultur dawnych plemion afrykańskich i azjatyckich zaowocowało powstaniem nieszablonowego stylu uwielbianego na całym świecie.

Lekkie, delikatne meble rattanowe najlepiej prezentują się w ogrodach zaprojektowanych w stylu kolonialnym, boho i rustykalnym. Komplety dostępne są zazwyczaj w dwóch kolorach – klasycznym oraz białym. Nietuzinkowe akcenty rattanowe mile widziane są również w wysmakowanych salonach, sypialniach i jadalniach.

Co oferują producenci?

Poszukiwania nieszablonowych, stylowych mebli warto zacząć od wizyty na stronie gardenspace.sk.  W wirtualnym salonie znajdziesz kolekcję marki Vimine składającą się z lekkich, plecionych krzeseł, kanap, foteli (w tym bujanych), stolików, huśtawek. Wszystkie meble wyplatane są ręcznie z surowca pozyskiwanego z indonezyjskich plantacji zrównoważonego rozwoju.