Jak sprawić, aby zwykły stół jadalny zmienił się nie do poznania i aby nasi domownicy zasiadali przy nim z przyjemnością? Poza doskonałymi daniami i dobrym humorem warto zadbać o odpowiedni komplet sztućców – ten element, długo niedoceniany, dzisiaj jest kluczowym elementem na naszym stole. Nowoczesne sztućce zachwycą nas pod wieloma względami – o czym pamiętać konkretny komplet?

Nowoczesny komplet sztućców na nasz stół

Jaki powinien być idealny komplet sztućców? Z pewnością trwały – sztućce nie powinny odkształca się, rysować, być podatne na korozję czy matowienie. Druga istotna kwestia to oczywiście wygląd: komplety sztućców oferowane przez najlepszych projektantów łączą w sobie doskonały wygląd i najnowsze trendy. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj sztućce tworzone ze stali nierdzewnej 18/10. 

Stal nierdzewna to tworzywo chętnie wykorzystywana w kuchniach – poza sztućcami tworzy się z niej wysokiej jakości garnki, ale też ostrza do noży kuchennych. Stal nierdzewna nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci czy korozji – sztućce wykonane z tego materiału możemy bez obaw czyścić w zmywarkach automatycznych. Istotne jest również profilowanie sztućców – są one odpowiednio wyważone i wyprofilowane w taki sposób, aby jedzenie przebiegało w sposób wygodny. Nie sposób zapomnieć o zdobieniach – komplet sztućców zdobiony jest zgodnie z najnowszymi trendami, ale projektanci chętnie sięgają również po klasyczne wzorce.

Komplet sztućców – nie tylko klasyczne noże i widelce!

Warto wiedzieć, że w ofercie najlepszych producentów znajdziemy nie tylko klasyczne komplety sztućców składające się z 24, 48 czy 68 elementów – poza nimi w ofercie producentów znajdziemy między innymi komplety łyżeczek do herbaty czy widelczyków do kawy. Ciekawą propozycją są również dedykowane najmłodszym komplety sztućców dla dzieci. Są one odpowiednio profilowane i skalowane do małych rączek, przez co dzieci nie mają problemów z ich używaniem. Finezji nadają zdobienia – komplety dla dzieci zdobione są motywami ze znanych i lubianych bajek.