Nie tak łatwo ustawić meble kuchenne. Dlaczego? Ponieważ dostępne są one w różnych układach. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, które rozstawienie szafek kuchennych będzie najbardziej optymalne w przypadku pomieszczenia znajdującego się w domu.

Meble kuchenne w układzie jednorzędowym

Propozycja, która dedykowana jest do małych i wąskich pomieszczeń. Wszystkie szafki kuchenne ustawione są w jednym rzędzie. Dostępne są one w wersji z samymi szafkami dolnymi lub górnymi i dolnymi w jednym komplecie. Która z tych propozycji będzie najkorzystniejsza? Zależna jest ona od indywidualnych preferencji, a także dokładnego metrażu pomieszczenia. W przypadku układu jednorzędowego, ciężko będzie o zachowanie zasady trójkąta roboczego. Co jednak nie oznacza, że nie można przemyśleć funkcjonalnego ciągu kuchennego.

Kuchnia w kształcie litery L

Czy meble kuchenne można ustawić w kształcie litery L? Oczywiście, że tak. Co więcej, jest to jedna z najpopularniejszych propozycji, która wykorzystywana jest w polskich kuchniach. Dlaczego cieszy się ona taką popularnością? Ponieważ można ją wykorzystać w małych oraz dużych kuchniach. Dzięki takiemu układowi można urządzić kuchnie otwarte, jak również zamknięte. To również dobra propozycja, która świetnie sprawdza się w aneksach kuchennych. Tutaj również nikt nie będzie miał problemu z tym, aby zachować zasadę trójkąta roboczego, która ułatwia funkcjonowanie w kuchni. W końcu należy dążyć do tego, aby urządzić wygodną, ergonomiczną, funkcjonalna kuchnię.