Terapie łączone coraz częściej wykorzystywane są w medycynie estetycznej – zarówno w celu odmładzania twarzy, jak i modelowania sylwetki. Celem połączenia kilku procedur w ramach jednej terapii jest wzajemne uzupełnienie działania i wzmocnienie efektów. Wyjaśniamy, jak wykorzystuje się łączenie zabiegów w modelowaniu sylwetki.

Dlaczego warto łączyć ze sobą różne zabiegi podczas modelowania sylwetki?

Terapie łączone to plany zabiegowe, składające się z procedur wykorzystujących różne technologie. Takie podejście do modelowania sylwetki pozwala w krótkim czasie uzyskać bardzo dobre rezultaty. Celem zabiegów na ciało jest przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej, ale również ujędrnienie skóry, usprawnienie mikrokrążenia krwi i układu limfatycznego, usunięcie toksyn, rozluźnienie łącznotkankowych przegród międzykomórkowych, co umożliwia realną redukcję cellulitu.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają osiągnięcie widocznych i trwałych efektów modelowania sylwetki – zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Dzięki połączeniu takich technologii, jak ultradźwięki, endermologia, stymulacja elektromagnetyczna, laseroterapia, a także iniekcja można efektywnie walczyć z takimi problemami, jak: miejscowa otyłość, oporna na tradycyjne metody odchudzania, zwiotczenia skóry czy cellulit.

Przykładowe terapie łączone na niedoskonałości sylwetki

Specjaliści medycyny estetycznej coraz częściej przekonują, że najlepsze efekty modelowania sylwetki można uzyskać, dzięki łączeniu ze sobą różnych technologii. Poniżej przedstawiamy sprawdzone terapie łączone na ciało:

Karboksyterapia i endermologia

Karboksyterapia to inaczej mezoterapia dwutlenkiem węgla. Wykonuje się ją na ciało m.in. w celu redukowania cellulitu i rozstępów. Polega na wstrzyknięciu do tkanki podskórnej czystego dwutlenku węgla, który usprawnia mikrokrążenie, poprawia elastyczności skóry i stymuluje usuwanie tkanki tłuszczowej. Endermologia wzmacnia efekty karboksyterapii oraz je uzupełnia. Zabieg ten działa na skórę, tkankę łączną i tłuszcz podskórny, dzięki czemu nie tylko ujędrnia i wyszczupla, ale też redukuje cellulit. Efekt terapii łączonej, składającej się z serii zabiegów karboksyterapii i endermologii, to: delikatne wyszczuplenie ciała, ujędrnienie skóry, zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów.

Endermologia i fala uderzeniowa

Endermologię można również połączyć z zabiegiem falą uderzeniową, który jest bardzo skuteczną metodą redukcji cellulitu. Technologia ta skupia się przede wszystkim na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, skumulowanej w tkance podskórnej w formie nieestetycznego cellulitu. Dodatkowo pobudza komórki skóry do naturalnej, intensywnej regeneracji, polegającej na przebudowie kolagenu. Terapia łączona, składająca się z endermologii i fali uderzeniowej, to skuteczna broń w walce z miejscowymi depozytami tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Lipoliza iniekcyjna i zabieg HIFU

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, polegający na wprowadzeniu pod skórę preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Substancje te wywołują w tkance tłuszczowej kontrolowany stan zapalny, który uszkadza komórki (adipocyty) i stymuluje ich usuwanie z organizmu. Ponieważ lipoliza skupia się głównie na usuwaniu tłuszczu, a nie ma znaczącego wpływu na stan skóry, uzupełniająco można zastosować zabieg HIFU. Jest to technologia, wykorzystująca skoncentrowane ultradźwięki, które docierają do głębokich warstw skóry i przeprowadzają skuteczny lifting.

Jak wzmocnić efekty modelowania sylwetki?

Nie tylko łączenie zabiegów ma znaczenie w efektywniejszym modelowaniu sylwetki. Istotny jest również styl życia – zarówno przed, jak i po terapii. Jeśli Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, zmień nawyki żywieniowe – pij dużo wody, jedz owoce i warzywa, sięgaj po wartościowe źródła białka, tłuszczów i węglowodanów. Regularnie uprawiaj sport. Wybieraj aktywności, które sprawiają Ci przyjemność. Zarówno dieta, jak i aktywność fizyczna odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i zapobiegają gromadzeniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. To ważny element profilaktyki chorób towarzyszących otyłości, takich jak cukrzyca typu 2., choroby serca oraz niektóre nowotwory.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej zapraszamy skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.