Wykreowanie przestrzeni do relaksu blisko domu jest dzisiaj naprawdę łatwe. Miejsce wypoczynku w ogrodzie może być strefą wypełnioną meblami wypoczynkowymi, ale też stanowić letnią jadalnię, gdzie zapraszać będziemy domowników i gości. Jakie meble i dodatki wybrać do ogrodu?

Praktyczne miejsce wypoczynku w ogrodzie

Nie ma wątpliwości, że miejsce wypoczynku w ogrodzie powinno być dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. Ogród to miejsce relaksu, ale też podawania posiłków, zapraszania gości, przestrzeń odpowiednia do zabaw dla dzieci. Zdecydowanie najczęściej wybierane komplety meblowe to komplety wypoczynkowe. Składają się one z klasycznych sof i narożników oraz foteli, które gwarantują wygodne miejsce do siedzenia dla kilku osób. Wybierając meble wypoczynkowe, warto zwrócić uwagę na kolekcje technorattanowe. Meble takie są lekkie, nowoczesne, trwałe i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Z pewnością wyróżnią one miejsce wypoczynku w ogrodzie. Olbrzymią zaletą kolekcji technorattanowych jest fakt, że są one bardzo rozbudowane. Oznacza to, że znaleźć w nich można zarówno klasyczne sofy, ale też fotele, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonu, stoły i stoliki. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Miejsce wypoczynku w ogrodzie w cieniu pergoli

Zacienienie miejsca wypoczynkowego blisko domu nie jest trudne. Alternatywą dla klasycznych parasoli ogrodowych są obecnie funkcjonalne pergole, których konstrukcje precyzyjnie wyznaczają przestrzeń do relaksu. Pergole wznoszone są z elementów aluminiowych, łączonych modułowo. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Ich pozycja regulowana jest przez użytkowników.