Wśród licznych propozycji na nowoczesną stolarkę okienną okna plastikowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Okna takie łączą świetne parametry techniczne, jak również atrakcyjne ceny. Okna takie dostępne są w licznych wariantach, co pozwala na dopasowanie konkretnych produktów do własnych potrzeb. 

Jak tworzone są nowoczesne okna plastikowe?

Nie ma wątpliwości, że okna plastikowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Okna takie zapewniają skuteczną ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, chłodem, mają bardzo dobre parametry techniczne. PCV jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia, ścieranie czy promieniowanie UV. Okna takie na długie lata zachowają nienaganny wygląd. Nowoczesne okna plastikowe posiadają zazwyczaj trzy szyby, które ułożone są w określonej odległości od siebie. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – całość świetnie izoluje przed chłodem. Szyby są wklejane na całej długości ramy, dzięki czemu okno zyskuje jeszcze lepsze parametry techniczne. Wiele z dostępnych okien PCV może być uzupełnionych o elementy antywłamaniowe. To rozwiązanie niezwykle chętnie wybierane przez klientów. 

Jak dbać o okna plastikowe?

Klienci zastanawiają się, jak dbać o okna plastikowe – jak je konserwować, by przez długi czas zachowały doskonałe parametry techniczne? Przede wszystkim rekomendowane jest oliwienie okuć dwa razy w roku. Dzięki temu zabiegowi okno pracuje lepiej. Pamiętajmy, by do oliwienia używać wyłącznie dedykowanych preparatów. Domowe oleje mogą zniszczyć elementy metalowe. Ramy okien plastikowych mogą mieć tendencję do żółknięcia po wielu latach użytkowania. By nie dopuścić do szybkiej degradacji plastiku warto myć ramy delikatnymi środkami chemicznymi, które nie zawierają substancji ścierających czy rozpuszczalników.