Jak skutecznie dbać o skórę twarzy, szyi i dekoltu po trzydziestce? Okazuje się, że zwykłe kremy i preparaty drogeryjne to zdecydowanie za mało. Wraz z wiekiem warto szukać nowoczesnych metod i rozwiązań – lasery kosmetyczne i medyczne to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Jak działają? Czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Dlaczego lasery kosmetyczne i medyczne są tak polecane?

Wraz z wiekiem stan naszej skóry się zmienia – słabe nawodnienie oraz zanikające włókna kolagenowe sprawiają, że skóra staje się wiotka, pozbawiona elastyczności, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Estetykę twarzy psują również blizny pooperacyjne czy też powstałe w wyniku walki z trądzikiem. Współcześnie medycyna daje nam wiele możliwości walki z takimi zmianami – lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL są jedną z takich opcji. Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne? Czy każdy może skorzystać z zabiegów z ich udziałem?

Lasery kosmetyczne i medyczne w praktyce

Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne? Zabiegi polegają na emitowaniu wiązki światła o określonej długości na skórę. Wiązka penetruje naskórek i tkanki i podgrzewa wodę znajdującą się w komórkach. W wyniku uwolnienia energii cieplnej woda zostaje odparowana, a komórka uszkodzona. Zabieg ten przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarza i w sposób niezwykle precyzyjny. W wyniku mikro uszkodzeń skóra rozpoczyna procesy regeneracji i gojenia – wytwarzane są nowe wiązki kolagenowe, skóra odbudowuje naskórek. W wyniku działania laserów tego typu możliwa jest skuteczna walka ze zmianami skórnymi, przebarwieniami, ale również wykonywanie laserowego liftingu skóry. Czy konieczne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu? Okazuje się, że nie – obowiązkowe jest jednak wypełnienie ankiety medycznej, która pozwoli na wyeliminowanie przeciwwskazań.

http://rosequarterdevelopment.org/miesniochwat-najwazniejsze-informacje/ http://godrejmeridien-gurgaon.com/bryczesy-hkm-idealne-dla-twojego-dziecka/ http://northtexaswish.org/krakow-idealny-wybor-na-twoje-zimowe-szalenstwa/