Jak co roku, na rynku aranżacyjnym pojawiło się szereg trendów, z których możemy czerpać inspiracje. Niektóre z nich są znane już od dawna ale projektanci serwują je nam w nowej, odświeżonej formie. Inne z kolei to całkowicie nowatorskie propozycje, dzięki którym nasza łazienka dozna głębokiej przemiany. Poniżej przedstawiamy najciekawsze trendy łazienkowe na 2022.

Wyokrąglone linie ceramiki oraz armatury

Przyglądając się wannom czy umywalkom w topowych sklepach w rodzaju Dante wyposażenie łazienek, nie możemy nie zauważyć, że wiele z dostępnych tam projektów jest wyraźnie wyokrąglonych na brzegach. To nieprzypadkowy dobór asortymentu – oznacza podążanie za najmodniejszymi trendami 2022 roku.

Choć umywalki i wanny o ostrych kątach ciągle nie wychodzą z mody i w wielu miejscach są bardzo praktyczne, w tym roku projektanci poświęcili szczególną uwagę płynnym, spokojnym liniom. Takie elementy wyposażenia stanowi idealne dopełnienie organicznego, naturalnego trendu w dekoracji, o którym piszemy zaraz obok.

Zieleń, drewno, natura – trend, który się nie nudzi

Łazienka pełna roślin – czy to faktycznie dobry pomysł? Zdecydowanie tak! Wyraźnie widać, że inspiracje naturą, relaksem w leśnym otoczeniu i kolorami ziemi utrzymają się jeszcze długo we wzornictwie mieszkaniowym. Łazienka nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Niezależnie od tego, czy zamierzamy zainstalować wannę, czy kabinę prysznicową, wiszące donice w klimacie ogrodów wertykalnych sprawią, że kąpiel czy prysznic nabiorą zupełnie innego wymiaru. Drewniane blaty, szafki, odpowiednio zabezpieczone panele oraz płytki imitujące drewno to kolejny sposób na wywołanie wrażenia zanurzenia w naturze. Deante wyposażenie łazienek oferuje nam ogromny wybór armatury, ceramiki i akcesoriów, które będą perfekcyjnie współgrały z tego typu trendem.

Strategiczne oświetlenie na suficie i ścianach

Odpowiednio dobrane oświetlenie w łazience pełni zarówno rolę estetyczną, jak i funkcjonalną. Ważne, by umożliwiało nam komfortowe zabiegi higieniczne, ale także – by wydobywało to, co najlepsze z istniejącej aranżacji łazienkowej.

Nawet jeśli nie zamierzamy nic zmieniać w tym, jak urządzone jest nasza łazienka, warto zastanowić się nad dodaniem bocznego oświetlenia. A jeżeli mamy w planach większe remonty, prawdziwym krzykiem mody jest obecnie oświetlenie ledowe w formie paneli sufitowych. Sprawdza się również podobnego rodzaju oświetlenie boczne.

Korzystając z inspiracji na stronie Deante wyposażenia łazienek, możemy przekonać się, jak prezentują się na zdjęciach poszczególne typy oświetlenia i jak wpływają na swoje otoczenie. Istotne jest zwłaszcza wydobycie kolorów z całości aranżacji. Nie zapominajmy także o odpowiednim doświetleniu lustra – sprawi to, że do każdej łazienki zawita atmosfera luksusu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie deante wyposażenie łazienek.