W naszych domach oraz mieszkaniach, zdecydowanie coraz częściej inwestujemy w drogie i w sumie ekskluzywne pokrycia podłóg. Dotyczy to przede wszystkim paneli z górnej półki oraz parkietów, czy wyłożeniu podłogi deskami, bardzo często z drogich gatunków drewna. Niestety mamy również takie miejsca, gdzie takie podłogi są narażone na uszkodzenie.

Podkładka (mata) dowolny kształt

Nie jest tajemnicą, że mamy metody na to, aby zabezpieczać cenne podłogi. Stosowanie mat ochronnych nie jest nowością, ale bardzo często zapewnienie odpowiedniej estetyki wymaga tego, aby podkładka (mata) dowolny kształt nabrała.

Podkładka (mata) dowolny kształt może już przybrać u producenta, ale możemy też sprawić to w naszym domu. Potrzebujemy wówczas zamówić taką matę, która z założenia jest łatwa w docinaniu i wykończeniu brzegów.

Czy zawsze musimy docinać matę?

Czasami powinniśmy nie iść na półśrodki i zamiast pokrywać matą tylko wybrany fragment podłogi, powinniśmy pokryć matą podłogę w całym pomieszczeniu.

Zdarza się tak, kiedy, jak wspomnieliśmy w pomieszczeniu mamy drogą podłogę, a chcielibyśmy przeznaczyć je w całości na pokój roboczy, czyli na przykład na salę treningową i pokój do prac domowych, naprawczych itp.

Czy tylko maty ochronne wchodzą w grę?

Można się zastanowić czy tylko ewentualnie podkładki oraz maty ochronne wchodzą w grę, jeśli idzie o zabezpieczanie cennych powierzchni. Okazuje się, że mamy jeszcze kilka dobrych opcji. Z których najbardziej interesująca to stosowanie paneli PCV.

Panele PCV są to panele wykonane z tworzywa sztucznego, które możemy kłaść na podłodze. Panele są niezwykle trwałe, stosunkowo tanie i doskonale potrafią imitować drewno, panele lub płytki podłogowe.

Z ich zastosowaniem możemy sprawić, że nasze pomieszczenie będzie wyglądało jak pokryte drewnem lub panelami i płytkami. Możemy takie panele położyć na „surową” podłogę lub pokryć nimi powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć.

Oczywiście oprócz podkładki w dowolnym kształcie i oprócz paneli PCV mamy też inne opcje. Możemy stosować na przykład wykładziny PCV, lub na przykład zadbać o to, aby w miejscach, gdzie podłogi niszczą się, niszczyły się mniej. Doskonałym przykładem takiego działania, jest wymiana kółek w krześle biurowym, którego używamy w naszym domu. Wymiana kółek z plastikowych na gumowe nie sprawi, że podłoga nie będzie się niszczyć, ale na pewno mocno zminimalizuje ten proces.

Więcej informacji znajdziesz na stronie podkładka (mata) dowolny kształt.