Kuchnia w stylu retro stanowi ciekawą i oryginalną propozycję dla wielu domów. W poszukiwaniu ciekawych trendów wnętrzarskich warto spojrzeć na to, co może kojarzyć nam się z ciepłymi, klimatycznymi czasami dzieciństwa.

Kolorowa kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro pozwala na to, aby użyć kilku ciekawych odcieni kolorystycznych. Przy czym już na samym wstępie powinniśmy pamiętać o tym, że nie można przesadzać z ich ilością. Trzy, maksymalnie cztery odcienie kolorystyczne wystarczą, aby wszystko dobrze zaplanować. Wśród takich kolorów, które można ze sobą zestawić jest biały, błękit i róż, który zawsze ucieszy oko każdej kobiety. Zamiast koloru różowego można wybrać pastelowy szary, który także będzie fantastycznie współgrał w takim pomieszczeniu. Do tego można dobrać stylizowany sprzęt AGD, który ułatwi codzienne funkcjonowanie i przygotowywanie posiłków.

Elegancka kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro może być elegancka. Nie trzeba od razu inwestować w drogie meble, bowiem wystarczą małe detale, które będą idealnym uzupełnieniem całości i sprawią, że wnętrze będzie miało luksusowy charakter. Przy szafkach można umieścić ceramiczne gałki. Na podłoże warto wyłożyć dębowy parkiet, który idealnie komponuje się z bielą szafek. Kolor biały kojarzony jest zawsze z elegancją i wysokim prestiżem, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób uda nam się uzyskać potrzebny efekt. Do tego można wybrać stylizowane dodatki w kolorze srebrnym, dzięki czemu idealnie uzupełni się cały wystój wnętrza kuchennego.