Możliwości na wystrój tarasu jest bez liku – taras nowoczesny, taras w stylu rustykalnym. Dzięki olbrzymiemu wyborowi mebli ogrodowych możemy bez trudu zaaranżować przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb. Jakie meble proponują nam topowi producenci? Jak stworzyć komfortowe miejsce wypoczynkowe, dopasowane do potrzeb domowników?

Taras w stylu rustykalnym z meblami rattanowymi

Jedną z najchętniej wykorzystywanych aranżacji, kiedy idzie o taras w stylu rustykalnym, jest wykorzystanie mebli rattanowych. Ten rodzaj mebli tworzony jest z pnączy roślin azjatyckich, pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Meble rattanowe zaskoczą nas przede wszystkim ciekawym wzornictwem, ale i estetycznym wyglądem. W kolekcjach mebli rattanowych znajdziemy klasyczne fotele, pufki, stoliki, wygodne sofy dwuosobowe. Warto pamiętać, aby meble rattanowe były odpowiednio chronione w okresie jesieni i zimy. Konieczne jest ich zabezpieczenie przed wilgocią, działaniem niskich temperatur. 

Taras w stylu rustykalnym z meblami technorattanowymi

Nowoczesne meble technorattanowe widać często w polskich ogrodach czy na tarasach. Meble takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Kolekcje technorattanowe dostępne są w różnych kolorach. Taras w stylu rustykalnym stworzymy poprzez wykorzystanie mebli technorattanowych w kolorze białym. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy elementy takie jak sofy narożne, wygodne fotele i krzesła, niskie stoliki kawowe, klasyczne leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów. W okresie jesieni i zimy meble technorattanowe warto przykryć pokrowcami ogrodowymi wykonanymi z tkanin poliestrowych. Takie rozwiązanie sprawi, że meble chronione będą przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci.