Wiele osób zastanawia się, czy istnieje sprawdzony, uniwersalny sposób lub metoda, która mogłaby pomóc w postępującym łysieniu. Przypadłość dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, może dotykać pacjentów w różnym wieku. Obecny poziom rozwoju medycyny estetycznej umożliwia walkę z łysieniem i oferuje szereg metod zabiegowych, które w wielu przypadkach są w stanie spowolnić omawiany proces lub go zatrzymać. To jednak kwestia bardzo indywidualna i wymaga konsultacji z lekarzem. W poszukiwaniu rozwiązań specjaliści medycyny estetycznej opracowali procedurę przeszczepu włosów. Co warto wiedzieć o tej metodzie? W jaki sposób przebiega? Ile trwa rekonwalescencja po takim zabiegu?

Przeszczep włosów — komu polecany jest ten zabieg? 

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, stosowanym w leczeniu łysienia, jest przeszczep włosów. Duże znaczenie w przypadku tej procedury ma wybór metody zabiegowej i sposób jej wykonania ze wsparciem nowoczesnych technologii. Transplantacja włosów jest wykonywana u osób, które borykają się z łysieniem androgenowym. To również metoda rekomendowana pacjentom, u których łysienie zostało spowodowane urazami, stanem zapalnym, przebytymi chorobami, oparzeniami lub nadmiernym, szkodliwym promieniowaniem.

 

Warto też wspomnieć, kto nie może skorzystać z takiej procedury. Będą to osoby z łysieniem plackowatym, chorobami układu krążenia, łuszczycą, cukrzycą, aktualnie leczonym stanem zapalnym skóry, chorobami nerek, wątroby i uczuleniem na środki znieczulające.

Mezoterapia igłowa głowy na problem z łysieniem

Leczenie łysienia nie opiera się wyłącznie na stosowaniu odpowiednich leków, ale często na różnych metodach zabiegowych. Ich zadaniem może być np. poprawa mikrokrążenia w skórze, wstrzyknięcie substancji odżywiających cebulki włosów lub preparatów o właściwościach regenerujących. 

 

Jeżeli łysienie postępuje, jednak nie doszło do utraty lub obumarcia mieszków włosowych, można zdecydować się na iniekcję osocza bogatopłytkowego pobranego z krwi własnej pacjenta. Jest ono źródłem około 1500 substancji aktywnych, które mają za zadanie regenerowanie komórek włosów i stymulowanie ich wzrostu. Jednocześnie osocze przyczynia się do poprawy stanu skóry głowy. Dużą zaletą takiego zabiegu jest fakt, że osocze bogatopłytkowe jest materiałem biologicznym, a jego dawcą i biorcą jest ta sama osoba. Ten aspekt wpływa na to, że ryzyko alergii lub uczulenia jest niewielkie.

Zastosowanie fibryny komórkowej i strukturalnej

Innym materiałem biologicznym, stosowanych w poprawie kondycji skóry głowy i włosów, jest fibryna komórkowa oraz strukturalna. Ta pierwsza nierzadko jest aplikowana wraz z osoczem, by wzmocnić skórę i włosy, a tym samym stworzyć im odpowiednie warunki do wzrostu. Ta druga natomiast ma właściwości regeneracyjne. Oddziałuje na uszkodzone komórki i tkanki, dzięki czemu stają się odporniejsze na ewentualne uszkodzenia. Fibryna może zatem działać odmładzająco na skórę, poprawiać gęstość jej struktury i w ten sposób przygotowywać optymalne warunki do wzrostu gęstych, zdrowych włosów.

Leczenie farmakologiczne

Dobór jakichkolwiek preparatów i leków zatrzymujących łysienie powinien być zawsze ściśle konsultowany z lekarzem. Istnieje szereg produktów dopasowanych pod kątem przyczyny łysienia i stopnia jego zaawansowania. Terapia ma zazwyczaj charakter długotrwały, a pierwsze rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach od momentu rozpoczęcia zażywania leków.

 

Należy pamiętać, że jakiekolwiek działania mające na celu powstrzymanie postępu łysienia powinny być podejmowane wyłącznie po wcześniejszej rozmowie z lekarzem. Mowa tutaj zarówno o zabiegach medycyny estetycznej, jak i wdrożeniu leczenia farmakologicznego. Wskazane jest, aby w pierwszej kolejności umówić się na konsultację z lekarzem Kliniki Novoderm w Łodzi. W trakcie takiej rozmowy lekarz przeprowadzi rzetelny wywiad medyczny, a pacjent będzie miał okazję na zadanie wszelkich nurtujących go pytań dotyczących leczenia.

https://padlet.com/gajavih947/my-luminous-padlet-6m1iyi2fg4qh7aia zobacz https://edpt200.mn.co/posts/66401221?utm_source=manual